Frankowski: Nawet mi zdarzyło się wyskoczyć

Jagiellonia Białystok w nieprawdopodobnych okolicznościach pokonała 2:1 Kopenhagę w 1. kolejce Ligi Konferencji. Swojego zachwytu wynikiem nie kryje Tomasz Frankowski. – Chyba nie pamiętam momentu o większym ładunku emocjonalnym – mówi.

Takiego przebiegu spraw nie spodziewali się nawet najwięksi białostoccy optymiści. Jagiellonia Białystok, po mękach w 1. połowie, ostatecznie wykazała się zabójczą skutecznością, pokonując na wyjeździe Kopenhagę 2:1. Najpierw, w 51. minucie fantastycznego gola zdobył Afimico Pululu, a następnie, w ostatniej akcji meczu, wynik ustalił Darko Czurlinow.

– Przede wszystkim ogromne gratulacje za konsekwencje i realizację celu, którym było przede wszystkim nie przegranie tego spotkania, a widzieliśmy, że przez większość meczu gra układała się jednak pod dyktando faworyzowanych Duńczyków – mówi w rozmowie z naszym serwisem legenda białostockiego klubu, Tomasz Frankowski.

Długo wydawało się, że mecz w Kopenhadze może boleśnie przypomnieć dotkliwe porażki w eliminacjach czy to z Bodo (0:1 i 1:4), czy Ajaxem (1:4 i 0:3). Dość powiedzieć, że w samej tylko 1. połowie meczu Duńczycy oddali 12 strzałów na bramkę Abramowicza, przy czym polski zespół zdołał odpowiedzieć jednym niecelnym uderzeniem. 1:0 do przerwy było zdecydowanie najniższym możliwym wymiarem kary.

W drugiej połowie mecz stał się już odrobinę bardziej wyrównany. Trener Siemieniec już w przerwie zdiagnozował jeden z problemów trapiących jego zespół, ściągając całkowicie bezproduktywnego Imaza i zastępując go Romańczukiem.

Odpowiednie zmiany i gra piłkarzy w ofensywie okazały się skuteczne. Sukcesem byłby tu już remis, a jednak fantastyczny kontratak w ostatniej minucie i duet Pululu-Czurlinow zdołał zapewnić zwycięstwo – zachwyca się Frankowski.

Nie ma wątpliwości, że ostatnia akcja meczu i moment, w którym Czurlinow wychodzi sam na sam z bramkarzem Kopenhagi bez wątpienia zostanie w pamięci kibiców Jagiellonii.

Jagiellonia Białystok w nieprawdopodobnych okolicznościach pokonała 2:1 Kopenhagę w 1. kolejce Ligi Konferencji. Swojego zachwytu wynikiem nie kryje Tomasz Frankowski. – Chyba nie pamiętam momentu o większym ładunku emocjonalnym – mówi. Takiego przebiegu spraw nie spodziewali się nawet najwięksi białostoccy optymiści. Jagiellonia Białystok, po mękach w 1. połowie, ostatecznie wykazała się zabójczą skutecznością, pokonując na wyjeździe…