Miedź Legnica wypunktowała Ruch Chorzów. Bezmyślne zachowanie kapitana gości

W Legnicy Miedź pokonała Ruch Chorzów 3:0. W 1. połowie goście byli lepsi, po zmianie stron gospodarze wypunktowali Niebieskich, którzy od 66. minuty grali w osłabieniu.

Obie drużyny nie ukrywają swoich aspiracji. Przed bezpośrednim starciem wyżej w tabeli była Legnicy Miedź, która od Ruchu miała trzy punkty więcej i jedno spotkanie rozegrane mniej. Chorzowianie po zmianie trenera wygrali dwa spotkania i marzyli o kolejnym komplecie punktów.

Od pierwszych minut nikt nie zamierzał ryzykować. Groźną okazję udało się wykreować miejscowym. W 7. minucie Florian Hartherz pomknął lewą stroną, precyzyjnie dośrodkował. Adnan Kovacević uderzył głową z pięciu metrów tuż ponad bramką. Jedenaście minut później pomylił się w tyłach Szymin Szymański, który podał piłkę rywalowi. Jacek Podgórski nie zdołał uderzyć, po chwili Iwo Kaczmarski przestrzelił z pola karnego.

Z każdą kolejną minutą coraz więcej do powiedzenia mieli chorzowianie. Jednak goście nie potrafili stworzyć sobie stuprocentowej szansy. Po dwóch kwadransach, po dograniu z lewej strony, Soma Novothny przestrzelił z sześciu metrów.

Cztery minuty później Mo Mezghrani uderzył z ok. 30 metrów tuż ponad poprzeczką. Z kolei w 42. minucie mocni strzelał z dystansu Szymon Karasiński, wprost w dobrze ustawionego Jakuba Wrąbla. Chwilę przed przerwą Ruch miał najlepszą okazję na gola. Novothny uderzył głową z pięciu metrów. W bramkę nie trafił.

Po zmianie stron atakować starał się Ruch, ale to Miedź zadał cios. W 49. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, niepilnowany Adnan Kovacević głową uderzył do bramki!

Zaskoczeni Niebiescy nie potrafili odpowiedzieć, a legniczanie szukali kolejnego trafienia. W 53. minucie Kamil Antonik w polu karnym zwiódł obrońcę i wystarczyło dobrze uderzyć. Zawodnik skiksował.

W Legnicy Miedź pokonała Ruch Chorzów 3:0. W 1. połowie goście byli lepsi, po zmianie stron gospodarze wypunktowali Niebieskich, którzy od 66. minuty grali w osłabieniu. Obie drużyny nie ukrywają swoich aspiracji. Przed bezpośrednim starciem wyżej w tabeli była Legnicy Miedź, która od Ruchu miała trzy punkty więcej i jedno spotkanie rozegrane mniej. Chorzowianie po zmianie trenera…