Wyborny start FC Barcelony w nowym sezonie. Robert Lewandowski bohaterem

FC Barcelona udanie rozpoczęła sezon 2024/25 w rozgrywkach La Ligi. Hansi Flick w pierwszym meczu o punkty w roli trenera Barcy wygrał na wyjeździe z Valencią 2:1 po dwóch golach Roberta Lewandowskiego.

Hansi Flick pewnie nie będzie do końca zadowolony z gry FC Barcelony, ale w piłce nożnej najważniejsze są przecież punkty, więc nie powinien kręcić nosem. Fakty są takie, że Barca wygrała na Estadio Mestalla z Valencią i udanie rozpoczęła sezon 2024/25. Łatwo nie było, zwycięstwo rodziło się w bólach, lecz koniec końców udało się sięgnąć po pełną pulę.

Czy zasłużenie? Tu można dyskutować, bo Barca prezentowała się raczej przeciętnie i początkowo miałą mało do powiedzenia, ale w ostatniej minucie doliczonego czasu do pierwszej połowy przeprowadziła akcję, która przywróciła drużynę do życia. Po dośrodkowaniu Alexa Balde bez przyjęcia odegrał piłkę Lamine Yamal i Robert Lewandowski z pięciu metrów otworzył dorobek strzelecki w sezonie 2024/25.

Do tego momentu Polak prezentował się po prostu źle. Był niewidoczny, a gdy już otrzymywał piłkę, to w zasadzie po chwili ją tracił. Ale czepiać się można było absolutnie każdego zawodnika Barcelony. Chwalić można było jedynie defensywę – gdyby nie Marc-Andre ter Stegen i Pau Cubarsi (po jednej znakomitej interwencji na linii), mogło być znacznie gorzej.

Dodajmy, że był to gol wyrównujący, bo parę minut wcześniej Valencia wyszła na zasłużone prowadzenie. Inigo Martinez postanowił kryć powietrze, z czego skorzystał Hugo Duro – dostawił głowę do kapitalnego dośrodkowania Diego Lopeza i akurat w tej sytuacji ter Stegen nie miał nic do powiedzenia.

Bramka zdobyta przez “Lewego” była kluczowa, bo ta sytuacja wybiła z rytmu Valencię. Do tego stopnia, że na początku drugiej połowy fatalnie we własnym polu karnym zachował się Cristhian Mosquera, który faulował Raphinhę. Sędzia nie miał wątpliwości, podyktował rzut karny, a z jedenastu metrów nie pomylił się Lewandowski. Polak miał jeszcze szansę na hat-tricka, ale po dobrym przyjęciu piłki w porę zablokował go Mosquera.

Valencia nie potrafiła odpowiedzieć. W drugiej połowie gospodarze wyglądali kiepsko i praktycznie nie zagrażali bramce Barcelony. Barca mogła wygrać wyżej, natomiast nie potrafiła wykorzystać sytuacji, jak choćby Marc Casado w doliczonym czasie. Na jej szczęście nie miało to większych konsekwencji.

FC Barcelona udanie rozpoczęła sezon 2024/25 w rozgrywkach La Ligi. Hansi Flick w pierwszym meczu o punkty w roli trenera Barcy wygrał na wyjeździe z Valencią 2:1 po dwóch golach Roberta Lewandowskiego. Hansi Flick pewnie nie będzie do końca zadowolony z gry FC Barcelony, ale w piłce nożnej najważniejsze są przecież punkty, więc nie powinien…