Jego gol skradł punkty Legii, Ekstraklasę polecił mu Vusković. “Kocham to!”

Jakov Blagaić, nowy chorwacki pomocnik Puszczy Niepołomice, rozkręca się w Ekstraklasie. W niedzielę jego gol dał “Żubrom” remis z “Wojskowymi” (2:2). – Kocham uderzać zza pola karnego – przyznaje Chorwat w rozmowie z nami.

24-letni pomocnik Jakov Blagaić trafił do Puszczy Niepołomice przed tym sezonem, by rozruszać ofensywę “Żubrów”. Trener Tomasz Tułacz stopniowo wprowadzał go do drużyny, aż przeciwko Legii Warszawa w 4. kolejce PKO Ekstraklasy Chorwat już odpalił “armaty”. W pierwszej połowie starcia z “Wojskowymi” przymierzył z 18 metrów i zdobył bramkę na 2:2.

Ostatecznie okazało się, że niepołomiczanie urwali Legii dwa punkty, trafienie Blagaicia było golem na wagę remisu. Po przerwie wydawało się, że Chorwat mógł to przypłacić urazem, bo opuścił boisko w 46. minucie.

Po spotkaniu okazało się, że pomocnik miał tylko drobny problem ze stawem skokowym. Co ciekawe, jak przyznają w Puszczy, sam zawodnik chciał nawet kontynuować grę, ale trener Tomasz Tułacz wolał dmuchać na zimne i po przerwie dokonał zmiany pomocnika.

Myślę, że to nie jest nic strasznego, raczej wszystko będzie w porządku. Trener zdecydował, żebyśmy nie ryzykowali za bardzo i stąd ta zmiana. Sądzę, że będzie dobrze z moim zdrowiem – powiedział nam po meczu Blagaić.

Jak przyznaje, takie bramki, jak trafienie przeciwko Legii, to jego atut nie od dziś. – Kocham strzelać zza pola karnego – stwierdza Blagaić. – Cieszę się, że spróbowałem uderzyć i tym razem.

Chorwat nie kryje, że latem interesowały się nim też inne kluby, poza Puszczą. – Jednak przyjąłem ofertę klubu z Niepołomic i bardzo jestem zadowolony – podkreśla.

Kto polecał mu Ekstraklasę? Przede wszystkim ex gracz Legii i Lechii Gdańsk Stojan Vranjes. To były kolega Blagaicia z zespołu Borac Banja Luka.

Jakov Blagaić, nowy chorwacki pomocnik Puszczy Niepołomice, rozkręca się w Ekstraklasie. W niedzielę jego gol dał “Żubrom” remis z “Wojskowymi” (2:2). – Kocham uderzać zza pola karnego – przyznaje Chorwat w rozmowie z nami. 24-letni pomocnik Jakov Blagaić trafił do Puszczy Niepołomice przed tym sezonem, by rozruszać ofensywę “Żubrów”. Trener Tomasz Tułacz stopniowo wprowadzał go…