Cud nad Wisłą! Legia Warszawa pokonała Aston Villę!

Zrobili to! W pierwszym meczu grupowym Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa sensacyjnie pokonała przy Łazienkowskiej Aston Villę 3:2!

Po to się gra i trenuje żeby rywalizować w takich meczach. Przy Łazienkowskiej, w czwartkowy wieczór, święto piłki nożnej. W 1. kolejce fazy grupowej rywalem Legii był, jeden z faworytów do triumfu w Lidze Konferencji Europy, Aston Villa.

Potyczka kapitalnie rozpoczęła się dla wicemistrzów Polski. Już pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się golem. W 3. minucie z lewej strony dośrodkował Patryk Kun, a Paweł Wszołek dołożył nogę i trafił do siatki z siedmiu metrów. Mistrz świata między słupkami angielskiej drużyny, Emiliano Martinez, był bez szans.

Ważne było, aby po zdobyciu gola przetrwać pierwsze minuty, szczególnie z tak mocnym rywalem. Legii się to nie udało. W 6. minucie z dystansu mocno uderzył Nicolo Zaniolo. Źle między słupkami zachował się Kacper Tobiasz, który spanikował i zbił piłkę na poprzeczkę. Po chwili dopadł do niej Jhon Duran i strzałem głową z pięciu metrów trafił do bramki.

Wojskowi nie zrazili się szybką utratą prowadzenia. Goście sprawiali wrażenie pewnych swego, momentami zbyt pewnych. W kolejnych minutach pod bramkami niewiele się działo.

Tak było do 26. minuty, kiedy warszawianie zdobyli drugiego gola. Wszołek wpadł w pole karne prawą stroną. Dośrodkował na siódmy metr, a nadbiegający Ernest Muci urwał się obrońcy i wpakował piłkę do siatki. Martinez po raz kolejny nie mógł zbyt wiele zdziałać.

Prowadząc wicemistrzowie Polski szukali kolejnego trafienia. Kilka razy brakowało niewiele. Tak było m.in. w 29. minucie, kiedy Muci uciekł obrońcy, ale w polu karnym pogubił się. Z kolei w 37. próba Marca Guala padła łupem Emiliano Martineza.

Goście atakowali sporadyczne, przed przerwą po raz drugi wyrównali. W 39. minucie w polu karnym Legii doszło do małego zamieszania. Kilka uderzeń zostało zablokowanych. W końcu piłka dotarła do Lucasa Digne. Strzał otarł się jeszcze o plecy Pawła Wszołka i piłka wpadła przy słupku do bramki. Aston Villa poszła po więcej. W 43. minucie Legii po raz pierwszy pomógł Tobiasz, który odbił strzał z bliska Durana.

Zrobili to! W pierwszym meczu grupowym Ligi Konferencji Europy Legia Warszawa sensacyjnie pokonała przy Łazienkowskiej Aston Villę 3:2! Po to się gra i trenuje żeby rywalizować w takich meczach. Przy Łazienkowskiej, w czwartkowy wieczór, święto piłki nożnej. W 1. kolejce fazy grupowej rywalem Legii był, jeden z faworytów do triumfu w Lidze Konferencji Europy, Aston Villa.…