Jednym gestem Vinicius wywołał burzę. Okryli się hańbą.

Real Madryt sensacyjnie przegrał z Gironą 2:4 w ramach 31. kolejki La Liga. Bohaterem spotkania został Taty Castellanos, który zdobył wszystkie cztery bramki dla drużyny gospodarzy. Mecz nie odbył się jednak bez sporych kontrowersji, których główną postacią był Vinicius Junior. W trakcie i po zakończeniu spotkania Brazylijczyk znów dolał oliwy do ognia.

Girona prowadziła 2:0 już po 24. minutach spotkania, ale piłkarze Realu Madryt nie odpuszczali. Dziesięć minut po drugiej bramce piłkę w siatce gospodarzy umieścił Vinicius Junior, trafiając już 22 razy w tym sezonie we wszystkich rozgrywkach. Wyrównał tym samym życiowy rekord.

W 37. minucie gry skrzydłowy Realu Madryt padł na murawę po starciu z rywalem. Ten specjalnie kopnął go piłką, a Brazylijczyk słusznie domagał się od arbitra żółtej kartki, kłócąc się i gestykulując. Rywal nie otrzymał upomnienia, ale za swoje zachowanie dziewiątą żółtą kartkę w sezonie obejrzał Vinicius.

Fatalnie zachowali się kibice Girony, którzy po kartce dla Brazylijczyka zaczęli skandować w jego kierunku rasistowskie hasła i imitowali dźwięki wydawane przez małpy. Vinicius w odpowiedzi pokazywał im naszywkę na koszulce, która oznacza, że Real wygrał Klubowe Mistrzostwa Świata. Do podobnej sytuacji doszło już w meczu z Mallorcą, ale wtedy skrzydłowy całował klubowy herb. minuty meczu. “Vinicius Jr. leżał na ziemi, a zawodnik Girony kopnął go piłką. Vini narzekał, dostał kartkę, a przeciwnik nic” – czytamy. Skrzydłowy Realu Madryt wymownie odpisał: “LaLiga” i okrasił to śmiejącymi się emotikonami. Hiszpańska “Marca” całą sytuację określiła “pójściem Viniciusa na wojnę totalną” i przyznała, że po raz kolejny Brazylijczyk znalazł się w “epicentrum huraganu”.

Nerwy znów puściły Viniciusowi Juniorowi. Skrzydłowy Realu Madryt obejrzał już dziewiątą żółtą kartkę w tym sezonie LaLiga. Podczas przegranego 2:4 meczu z Gironą kłócił się z rywalami oraz arbitrem i prowokował trybuny. Nie popisali się również miejscowi kibice, którzy w rasistowski sposób obrażali Brazylijczyka. Real Madryt sensacyjnie przegrał z Gironą 2:4 w ramach 31. kolejki La Liga.…