Co tam się działo!? Siedem goli w meczu Radomiaka z KGHM Zagłębiem!

Obrońcy Radomiaka Radom gdzieś byli myślami, ale na pewno nie na boisku w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. Ich popisy kosztowały radomian 0:3 do przerwy. Hat-tricka zaliczył Dawid Kurminowski, a goście wygrali 4:3.

Dość niespodziewanie Radomiak Radom i KGHM Zagłębie Lubin włączyły się do “walki o spadek”. Jeszcze niedawno taki scenariusz wydawał się mało prawdopodobny, ale ostatnie wyniki obu drużyn mocno zachwiały ich pozycją w tabeli. Radomianie w pięciu ostatnich kolejkach zdobyli zaledwie cztery punkty (zwycięstwo, remis i trzy porażki) i z dorobkiem trzydziestu pięciu “oczek” plasują się na dwunastej pozycji, z zaledwie pięciopunktową przewagą nad strefą spadkową.

Miedziowi w 2024 roku wygrali tylko dwa razy, a obecnie notują serię trzech porażek z rzędu. To daje im miejsce tuż nad Radomiakiem, ale punktowo wyglądają identycznie i tylko minimalnie lepszy stosunek bramkowy daje im w tabeli miejsce wyżej. Nie zmienia się jedno – lubinianie też mają pięć “oczek” przewagi nad szesnastą Koroną Kielce. To sprawia, że przegrany z tego pojedynku jeszcze bardziej skomplikuje sobie życie na ostatniej prostej sezonu.

Gospodarze powinni się cieszyć, że mogli wyjść na drugą połowę, ponieważ po pierwszej wszyscy obrońcy powinni trafić do więzienia za kryminał, który odstawili w defensywie. W zasadzie każda akcja lubinian, to był gol, a już na pewno ogromne zagrożenie. Może pierwsze czterdzieści pięć minut inaczej ułożyłoby się dla Radomiaka, gdyby Mateusz Grzybek nie wybił piłki z linii bramkowej po strzale Jardela. Chociaż patrząc na popisy w tyłach, to niczego pewnym być nie można.

Obrońcy Radomiaka Radom gdzieś byli myślami, ale na pewno nie na boisku w meczu z KGHM Zagłębiem Lubin. Ich popisy kosztowały radomian 0:3 do przerwy. Hat-tricka zaliczył Dawid Kurminowski, a goście wygrali 4:3. Dość niespodziewanie Radomiak Radom i KGHM Zagłębie Lubin włączyły się do “walki o spadek”. Jeszcze niedawno taki scenariusz wydawał się mało prawdopodobny, ale ostatnie…