Cóż za zwrot akcji! FC Barcelona we łzach. PSG gra dalej

Półfinał Ligi Mistrzów nie dla FC Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii w rewanżu z PSG mieli wszystko w swoich rękach. Sytuacja uległa zmianie po czerwonej kartce dla Ronalda Araujo. Ostatecznie mistrzowie Francji wygrali 4:1 i grają dalej.

Po środowym świetnym meczu w Paryżu, w którym Barcelona 3:2 pokonała PSG, wszyscy mieli nadzieję, że rewanż będzie równie emocjonujący.

Ćwierćfinał Ligi Mistrzów na Stadionie Olimpijskim nie rozczarował. Od początku atakować starali się goście, ale nie byli w stanie zagrozić gospodarzom.

Barcelona wyczekała rywala i w 12. minucie wyprowadziła kontrę. Laimne Yamal wpadł w pole karne prawą stroną, zagrał na trzeci metr, a nadbiegający Raphinha dość szczęśliwie kolanem uderzył do bramki.

Mistrzowie Francji podłamali się sytuacją i oddali inicjatywę drużynie Xaviego. W 20. minucie Robert Lewandowski niemal mógł zamknąć mecz. Polak w polu karnym znalazł sobie miejsce do uderzenia. Mocna próba poszybowała tuż ponad bramką.

Goście w końcu przebudzili się i w 28. minucie mogli wyrównać. Zagranie z lewej strony Bradley’a Barcola do Kyliana Mbappe, strzał Francuza kapitalnie wybronił Marc-Andre ter Stegen.

Chwilę później Barcelona przeżyła piłkarską tragedię. Barcola uciekł Ronaldowi Araujo i ten przed polem karnym przewrócił rywala. Sędzia bez wahania wyciągnął czerwoną kartkę, a VAR tylko potwierdził decyzję Istvana Kovacsa.

Grająca w osłabieniu Barcelona cofnęła się i liczyła na dowiezienie prowadzenia. W 32. minucie, niemiłosiernie wygwizdywany Ousmane Dembele uderzył z rzutu wolnego tuż obok słupka.

Osiem minut później gracze PSG wyrównali. Barcola zagrywał z lewej strony na czwarty metr, a Dembele wpakował piłkę pod poprzeczkę. Na przerwę goście mogli schodzić prowadząc. W trzeciej minucie doliczonego czasu Dembele zamykał dogranie z lewej strony. Strzał z ostrego kąta był minimalnie niecelny.

W 2. połowie paryżanie szukali drugiego gola. W 49. minucie z dystansu uderzył Achraf Hakimi, piłka nabrała dziwnej rotacji. Marc-Andre ter Stegen bardzo szczęśliwie interweniował.

Półfinał Ligi Mistrzów nie dla FC Barcelony. Mistrzowie Hiszpanii w rewanżu z PSG mieli wszystko w swoich rękach. Sytuacja uległa zmianie po czerwonej kartce dla Ronalda Araujo. Ostatecznie mistrzowie Francji wygrali 4:1 i grają dalej. Po środowym świetnym meczu w Paryżu, w którym Barcelona 3:2 pokonała PSG, wszyscy mieli nadzieję, że rewanż będzie równie emocjonujący.…