Nieudany odwet Napoli. Piotr Zieliński wraca do łask

Najdłuższy występ Piotra Zielińskiego w Napoli od 25 lutego. Polak rozegrał 77 minut przeciwko Frosinone Calcio. Drużyna Polaka dwa razy nie utrzymała prowadzenia i zremisowała rozczarowująco 2:2 w meczu Serie A.

SSC Napoli wyszło na boisko wczesnym popołudniem i starało się zrewanżować beniaminkowi za kompromitującą porażkę. Jesienią, także na Stadio Diego Armando Maradona, oberwało 0:4 od Frosinone Calcio w meczu o awans do ćwierćfinału Pucharu Włoch. Ten wynik był szokujący, ponieważ padł w okresie, w którym Napoli marzyło jeszcze o trofeach w tym sezonie. Czas pokazał, że nie udało się zdobyć ani jednego, a obecnie drużyna drży o awans do europejskich pucharów.

W zespole Francesco Calzony poprawiły się notowania Piotra Zielińskiego. W poprzednim meczu przeciwko AC Monzie pomocnik strzelił efektownego gola, a w niedzielę znalazł się w podstawowym składzie. Tym samym kadrowicz Michała Probierza może trochę pograć przed Euro 2024 i przenosinami do nowego klubu. Hubert Idasiak pozostał na ławce rezerwowych Napoli.

Piłkarze z Neapolu atakowali od początku meczu i wcześnie zaczęli stwarzać szanse na zdobycie prowadzenia. W 16. minucie padła bramka na 1:0, której strzelcem był Matteo Politano. Wykorzystał on dogranie innego zawodnika znanego z reprezentacji Włoch. Asystował Giovanni Di Lorenzo.

Najdłuższy występ Piotra Zielińskiego w Napoli od 25 lutego. Polak rozegrał 77 minut przeciwko Frosinone Calcio. Drużyna Polaka dwa razy nie utrzymała prowadzenia i zremisowała rozczarowująco 2:2 w meczu Serie A. SSC Napoli wyszło na boisko wczesnym popołudniem i starało się zrewanżować beniaminkowi za kompromitującą porażkę. Jesienią, także na Stadio Diego Armando Maradona, oberwało 0:4 od Frosinone Calcio w meczu…