Premier League: pierwsze zwycięstwo Chelsea. Błyszczała jedna gwiazda

Chelsea z pierwszą wygraną w nowym sezonie Premier League. Drużyna Mauricio Pochettino nie dała szans Luton Town, pokonując beniaminka 3:0.

W spotkaniach z Liverpoolem (1:1) i West Hamem United (1:3) gra “The Blues” była lepsza niż wynik, więc londyńczycy mogli czuć spory niedosyt. W piątek byli jednak murowanym faworytem i jakakolwiek strata punktów zostałaby na Stamford Bridge odebrana jako kompromitacja.

Od samego początku zespół Mauricio Pochettino ruszył do ataku i potrzebował nieco ponad kwadransa, by otworzyć wynik. Błysnął bardzo dobrze dysponowany na początku rozgrywek Raheem Sterling, który wbiegł ze skrzydła w pole karne i mimo ogromnego tłoku, wypracował sobie pozycję, a następnie pokonał Thomasa Kaminskiego płaskim strzałem przy dalszym słupku.

Goście mieli ogromne problemy ze stwarzaniem klarownych sytuacji i w praktyce nie zagrażali bramce Roberta Sancheza. Chelsea też nie imponowała skutecznością, mimo to w drugiej połowie definitywnie rozstrzygnęła losy spotkania i to w ładny sposób. W 68. minucie Sterling skompletował dublet po płaskiej centrze Malo Gusto, zaś 7 minut później – w bliźniaczej akcji oskrzydlającej – dorzucił jeszcze asystę przy trafieniu Nicolasa Jacksona.

“The Blues” triumfowali 3:0 i poprawili sobie humor po mało satysfakcjonującym starcie sezonu. Teraz mają 4 pkt. i przesunęli się do górnej połowy tabeli Premier League.

Luton natomiast zamyka stawkę, a o pierwsze punkty w nowej edycji spróbuje powalczyć w następnej kolejce, gdy po raz pierwszy zagra u siebie – z West Hamem United.

Chelsea z pierwszą wygraną w nowym sezonie Premier League. Drużyna Mauricio Pochettino nie dała szans Luton Town, pokonując beniaminka 3:0. W spotkaniach z Liverpoolem (1:1) i West Hamem United (1:3) gra “The Blues” była lepsza niż wynik, więc londyńczycy mogli czuć spory niedosyt. W piątek byli jednak murowanym faworytem i jakakolwiek strata punktów zostałaby na Stamford…