Włoski hit w Lidze Mistrzów.

Niedawno w Serie A AC Milan rozgromił SSC Napoli 4:0. Teraz te drużyny zagrają ze sobą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zwycięzca zrobi kolejny krok w kierunku finału.

Liga Mistrzów zaczyna się rozkręcać i przed nami pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Kibice narzekać nie mogą, bo już na tym etapie mamy kilka hitów. Duże emocje wzbudza rywalizacja Realu Madryt z Chelsea FC oraz Manchesteru City z Bayernem Monachium. TVP jednak pokaże inny szlagier, bo AC Milan – SSC Napoli.

Historia tak się potoczyła, że tuż przed włoskim ćwierćfinałem te same drużyny zmierzyły się ze sobą w Serie A. 2 kwietnia SSC Napoli było faworytem potyczki z Milanem, bo drużyna Luciano Spallettiego w tym sezonie gra rewelacyjnie i mistrzostwo Włoch ma już w garści.

Lider włoskiej ekstraklasy został zdeklasowany przez “Rossonerich”, którzy w ostatnich tygodniach rozczarowywali i zaliczyli dużo wpadek. Ekipa Stefano Piolego zagrała koncertowo. Już po 25 minutach było 2:0, gdy piłkę w bramce najpierw umieścił Rafael Leao, a potem Brahim Diaz.

Napoli po przerwie miało ruszyć do odrabiania strat, ale zostało boleśnie skarcone. Po niespełna kwadransie drugiego gola strzelił Leao. W 67. minucie było po meczu, gdy wynik 4:0 ustalił Alexis Saelemaekers. Milan pokazał wielką moc i zyskał dużą przewagę psychologiczną przed nadchodzącym dwumeczem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

W obecnej edycji Ligi Mistrzów eksperci znacznie bardziej zachwycają się Napoli. Ten zespół bez większych przeszkód w 1/8 finału poradził sobie z Eintrachtem Frankfurt. Niemiecki klub w obu meczach nie strzelił nawet gola. We Frankfurcie neapolitańczycy zwyciężyli 2:0, a na własnym stadionie 3:0. W obu spotkaniach był to najniższych wymiar kary.

Bardziej musiał namęczyć się AC Milan, który trafił na Tottenham Hotspur. Kluczowa była bramka w pierwszym meczu, którą strzelił Brahim Diaz. Był to jedyny gol w dwumeczu, co dało awans wciąż aktualnemu mistrzowi Włoch.

Niedawno w Serie A AC Milan rozgromił SSC Napoli 4:0. Teraz te drużyny zagrają ze sobą w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Zwycięzca zrobi kolejny krok w kierunku finału. Liga Mistrzów zaczyna się rozkręcać i przed nami pierwsze mecze ćwierćfinałowe. Kibice narzekać nie mogą, bo już na tym etapie mamy kilka hitów. Duże emocje wzbudza rywalizacja Realu Madryt…